Znáte pojem finanční nevěra? Týká se vás nebo vašeho partnera?
21. 08. 2023

Znáte pojem finanční nevěra? Týká se vás nebo vašeho partnera?

Jistě jste již slyšeli o nevěře v partnerském vztahu, ale zvláště v dnešní době se rovněž objevuje trend finanční nevěry. To znamená skryté utrácení peněz bez vědomí partnera, což může zahrnovat drobné nákupy stejně jako větší investice. To, že jeden z partnerů utrácí finance bez informování toho druhého, může způsobit narušení vzájemné důvěry a vznik problémů v rámci partnerského vztahu.

Je finanční nevěra běžným jevem?

Aktuální statistická data naznačují, že finanční nevěra se vyskytuje u zhruba 10 % českých párů. Tento jev zasahuje oba partnery, avšak ženy častěji vykazují obezřetnější přístup k tomuto způsobu utrácení. Nejčastěji se jedná o nákupy oděvů, kosmetiky, elektroniky a podobných věcí. Mnohdy se však jedná také o větší investice, jako jsou nemovitosti nebo cenné papíry.

Co vede lidí k utrácení peněz bez vědomí partnera?

Pohnutek může být několik. Někteří jedinci chtějí prožívat pocit svobody a nezávislosti, jiní se mohou cítit trapně kvůli svým nákupům, další se zase obávají reakce svého partnera. Někdo si chce ponechat nad financemi kontrolu a jiní prostě jen touží po nepřetržitém uspokojování svých tužeb. Je však důležité si uvědomit, že utrácení peněz bez vědomí partnera může vyvolat závažné narušení v partnerském vztahu a proto je mnohem lepší zahájit o financích upřímný dialog.

 

Jak tedy předejít finanční nevěře?

Bezpochyby nejlepší metodou je zavedení otevřené komunikace mezi oběma partnery. Důležité je si společně stanovit jasná pravidla, pokud jde o finance. Můžete zvážit společný bankovní účet, na nějž budete systematicky ukládat peníze, nebo stanovit konkrétní limit, do něhož můžete utratit bez předchozího konsensu s partnerem. Pokud se vám s partnerem nedaří o financích hovořit, může být prospěšné navštívit finančního poradce, který vám umožní nalézt vhodné řešení.

Pokud budete chtít se mnou diskutovat o tématu nebo získat další rady, neváhejte mě kontaktovat přes mé webové kontakty.

Mária Hudáková
Autor: Mária Hudáková

Potřebujete finanční pomoc a hledáte nejlepší možnou volbu? Pak jste na správném místě.

Jmenuji se Maria a mé poslání je pomáhat lidem najít cestu ven z finančních potíží. Před pár lety jsem se ocitla v podobné situaci jako Vy.

Potřebovala jsem půjčku, ale díky zpoždění splátky u banky jsem se dostala do registru dlužníků a v bance jsem neuspěla. Nakonec jsem našla pomoc u nebankovní společnosti a byla jsem nadšená z toho, jak rychle a efektivně mi pomohli. A navíc, paní Eva, která mi tehdy pomáhala, mi nabídla i možnost spolupráce. Zpočátku jsem byla skeptická, ale když jsem ztratila svou práci a nemohla najít novou, vzpomněla jsem si na tuto nabídku a rozhodla jsem se ji využít.

Dnes pracuji jako samostatná úvěrová specialistka a pomáhám lidem najít cestu ven z finančních potíží. Mám obrovskou radost, že jsem před pár lety nebyla schopna najít zaměstnání, protože mi to umožnilo objevit své poslání v životě a pomáhat lidem. Takže pokud potřebujete pomoc s výběrem finančních produktů a chcete ušetřit peníze a získat co nejvíce, neváhejte mě kontaktovat. Společně najdeme řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a situaci.

Mým zaměřením je pomoci lidem, kteří mají negativní finanční záznam a potřebují půjčku, ale banky je odmítají. Věřím, že každý si zaslouží druhou šanci a ráda bych pomohla těm, kteří chtějí zlepšit svou finanční situaci. I když je to obtížné, snažím se najít řešení, aby tito lidé mohli získat potřebnou finanční injekci a začali se plně soustředit na svůj život a budoucnost.

Jako osobní a podnikatelský finanční poradce se zaměřuji na to, abych pomohla lidem najít nejlepší finanční řešení pro jejich potřeby. Bez ohledu na to, zda jste zaměstnanec, živnostník, důchodce nebo rentiér, nabízím rychlé a pohodlné nebankovní úvěry, které jsou plně transparentní a neobsahují žádné skryté poplatky.

A co podnikatelské půjčky? Neztrácejte čas s komplikovanými formuláři a složitými podmínkami. Naše podnikatelské půjčky jsou posuzovány pouze dle obratu, což znamená, že neposuzujeme zisk, podnikatelský záměr, ani účel půjčky. To znamená, že se můžete soustředit na svůj podnik a my se postaráme o financování.

Takže pokud hledáte spolehlivé a transparentní financování, které vám pomůže získat finanční stabilitu, neváhejte mě kontaktovat. Spolu najdeme nejlepší finanční řešení pro vás a vaše potřeby.

Půjčky AZ: Nabízíme nebankovní půjčky bez skrytých poplatků a poskytujeme individuální přístup. Jsme ověřená společnost s licencí a pomohli jsme již stovkám lidí vyřešit jejich finanční situaci. 

Jsme ověřený poskytovat nebankovních půjček s licencí, který pracuje pro klienty zdarma.

Reference

Co je NEBANKOVNÍ půjčka?  Půjčka nebo Úver poskytnutý jinou finanční institucí než bankou.

Jedná se o flexibilnější alternativu díky své snadné dostupnosti a rychlosti vyřízení. Nebankovní úvěry jsou flexibilnější než bankovní, s nižšími částkami a benevolentnějšími požadavky na žadatele o úvěr. Zpravidla je také potřeba méně dokladů než u bankovních půjček.

Pro mnoho lidí, kteří nesplňují přísná kritéria bank, jsou nebankovní úvěry jedinou možností získat potřebnou finanční hotovost. Naše společnost nabízí individuální a mírné přístupy, díky nimž mohou být žadatelé, kteří by jinak nedostali bankovní úvěr, úspěšní v získání nebankovní půjčky. Navíc, u nás mohou být pozitivně posouzeni i žadatelé, kteří doplatili exekuci nebo ukončili insolvenci, včetně výmazů z těchto registrů.

Číslo osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru: ZSU/I-2018-02260 / IČ: 04845650. Zprostředkovatel pracuje jako vázaný zástupce pro společnost Profi Credit Czech, a.s. a je oprávněn ke spolupráci při uzavření smlouvy o úvěru a péči o klienta po uzavření smlouvy o úvěr.