Půjčky v rodině: Nebezpečí zhoršení rodinných vztahů
13. 05. 2023

Půjčky v rodině: Nebezpečí zhoršení rodinných vztahů

Jakmile se dostaneme do finanční nouze, často se obrátíme na příbuzné, abychom si půjčili peníze. Půjčení od rodinných příslušníků může být rychlou a levnou alternativou k bankovní půjčce, zejména pokud se jedná o menší obnosy peněz. Nicméně, půjčky v rodině mohou mít svá rizika a mohou vést k napětí v rodině, pokud nejsou řešeny správně. V tomto článku se dozvíte, jak s nimi zacházet a jak se chovat, aby půjčka nebyla příčinou rozpadu rodinných vztahů.

Zvažte rizika

Půjčka v rodině může mít stejná rizika jako jakákoli jiná půjčka. Navíc, pokud nemůžete vrátit dluh, může to vést k napětí v rodině a někdy narušit vztahy natolik, že se dokonce přestanete stýkat. Proto je důležité si nastavit pravidla a připravit smlouvu, kde všechno sepíšete a zvážíte veškeré možné situace, včetně toho, za jakých podmínek a kdy jste schopni peníze splatit.

Smlouva je opravdu důležitá

Sepsání smlouvy předejde případným nedorozuměním a poskytne právní jistotu pro obě strany. Smlouva by měla obsahovat datum, jména stran, výši půjčky, případně výši úroků a podmínky splácení a lhůty. Je důležité stanovit, zda budou peníze spláceny kvartálně, případně který den v měsíci platba odejde. Vhodné je také stanovit nejzazší lhůtu pro jednorázové zaplacení půjčené částky. Samozřejmě je nutné, aby obě strany smlouvu podepsaly.

Buďte upřímní

Je důležité být upřímný nejen ve chvíli, kdy komunikujete s tím, kdo vám peníze půjčí, ale i sami k sobě a svým finančním možnostem. Propočítejte si, jestli budete schopni peníze splácet, i kdybyste měli neočekávané výdaje nebo jste přišli o zaměstnání. Pokud se taková situace stane, zkuste s příbuznými najít společné řešení, které bude schůdné pro obě strany. Pokud vy půjčujete, buďte opatrní a mějte smlouvu nebo alespoň záznam, který vás ochrání, pokud bude druhá strana nedodržovat dohodnutá pravidla.

Přemýšlejte také o tom, zda je půjčka od rodinných příslušníků nejlepší řešení. Udělejte si finanční rozvahu a zvažte i bankovní, popřípadě nebankovní půjčku nebo jiné finanční instituce. Pokud potřebujete poradit, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Závěr

Půjčky v rodině mohou být rychlou a levnou alternativou k bankovní půjčce, ale mohou také vést k napětí v rodině, pokud nejsou řešeny správně. Proto je důležité si nastavit pravidla a připravit smlouvu, kde všechno sepíšete a zvážíte veškeré možné situace. Buďte upřímní a zvažte také jiné možnosti, jako je bankovní půjčka. Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Mária Hudáková
Autor: Mária Hudáková

Potřebujete finanční pomoc a hledáte nejlepší možnou volbu? Pak jste na správném místě.

Jmenuji se Maria a mé poslání je pomáhat lidem najít cestu ven z finančních potíží. Před pár lety jsem se ocitla v podobné situaci jako Vy.

Potřebovala jsem půjčku, ale díky zpoždění splátky u banky jsem se dostala do registru dlužníků a v bance jsem neuspěla. Nakonec jsem našla pomoc u nebankovní společnosti a byla jsem nadšená z toho, jak rychle a efektivně mi pomohli. A navíc, paní Eva, která mi tehdy pomáhala, mi nabídla i možnost spolupráce. Zpočátku jsem byla skeptická, ale když jsem ztratila svou práci a nemohla najít novou, vzpomněla jsem si na tuto nabídku a rozhodla jsem se ji využít.

Dnes pracuji jako samostatná úvěrová specialistka a pomáhám lidem najít cestu ven z finančních potíží. Mám obrovskou radost, že jsem před pár lety nebyla schopna najít zaměstnání, protože mi to umožnilo objevit své poslání v životě a pomáhat lidem. Takže pokud potřebujete pomoc s výběrem finančních produktů a chcete ušetřit peníze a získat co nejvíce, neváhejte mě kontaktovat. Společně najdeme řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a situaci.

Mým zaměřením je pomoci lidem, kteří mají negativní finanční záznam a potřebují půjčku, ale banky je odmítají. Věřím, že každý si zaslouží druhou šanci a ráda bych pomohla těm, kteří chtějí zlepšit svou finanční situaci. I když je to obtížné, snažím se najít řešení, aby tito lidé mohli získat potřebnou finanční injekci a začali se plně soustředit na svůj život a budoucnost.

Jako osobní a podnikatelský finanční poradce se zaměřuji na to, abych pomohla lidem najít nejlepší finanční řešení pro jejich potřeby. Bez ohledu na to, zda jste zaměstnanec, živnostník, důchodce nebo rentiér, nabízím rychlé a pohodlné nebankovní úvěry, které jsou plně transparentní a neobsahují žádné skryté poplatky.

A co podnikatelské půjčky? Neztrácejte čas s komplikovanými formuláři a složitými podmínkami. Naše podnikatelské půjčky jsou posuzovány pouze dle obratu, což znamená, že neposuzujeme zisk, podnikatelský záměr, ani účel půjčky. To znamená, že se můžete soustředit na svůj podnik a my se postaráme o financování.

Takže pokud hledáte spolehlivé a transparentní financování, které vám pomůže získat finanční stabilitu, neváhejte mě kontaktovat. Spolu najdeme nejlepší finanční řešení pro vás a vaše potřeby.

Půjčky AZ: Nabízíme nebankovní půjčky bez skrytých poplatků a poskytujeme individuální přístup. Jsme ověřená společnost s licencí a pomohli jsme již stovkám lidí vyřešit jejich finanční situaci. 

Jsme ověřený poskytovat nebankovních půjček s licencí, který pracuje pro klienty zdarma.

Reference

Co je NEBANKOVNÍ půjčka?  Půjčka nebo Úver poskytnutý jinou finanční institucí než bankou.

Jedná se o flexibilnější alternativu díky své snadné dostupnosti a rychlosti vyřízení. Nebankovní úvěry jsou flexibilnější než bankovní, s nižšími částkami a benevolentnějšími požadavky na žadatele o úvěr. Zpravidla je také potřeba méně dokladů než u bankovních půjček.

Pro mnoho lidí, kteří nesplňují přísná kritéria bank, jsou nebankovní úvěry jedinou možností získat potřebnou finanční hotovost. Naše společnost nabízí individuální a mírné přístupy, díky nimž mohou být žadatelé, kteří by jinak nedostali bankovní úvěr, úspěšní v získání nebankovní půjčky. Navíc, u nás mohou být pozitivně posouzeni i žadatelé, kteří doplatili exekuci nebo ukončili insolvenci, včetně výmazů z těchto registrů.

Číslo osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru: ZSU/I-2018-02260 / IČ: 04845650. Zprostředkovatel pracuje jako vázaný zástupce pro společnost Profi Credit Czech, a.s. a je oprávněn ke spolupráci při uzavření smlouvy o úvěru a péči o klienta po uzavření smlouvy o úvěr.