Na co si dát pozor při lyžování v Alpách? Lovci nehod číhají překvapivě nejen na českých dálnicích
23. 02. 2023

Na co si dát pozor při lyžování v Alpách? Lovci nehod číhají překvapivě nejen na českých dálnicích

Zdálo by se, že téma, na co si dát pozor při lyžování v zahraničí, už máme pro letošní zimu vyčerpané. Ale opak je pravdou. Ještě stále je totiž čas vyrazit si zalyžovat do Alp. Proto se tentokrát podíváme na nástrahy v podobě takzvaných lovců nehod, kteří na vás mohou číhat na sjezdovkách, především v Itálii a Rakousku.

Snad není třeba říkat, že byste měli mít sjednané cestovní pojištění, které má dobře nastavené pojistné limity pro léčebné výlohy, úraz včetně trvalých následků a také asistenční služby. Kontakt na asistenční službu dostanete vždy na asistenční kartičce ke svojí pojistce.

Měli byste myslet i na pojištění odpovědnosti za škody, kterému se také přezdívá pojistka na blbost. Za dostatečně vysoký pojistný limit je považováno alespoň 15 milionů korun. Bez pojistky na blbost by v případě srážky s jiným lyžařem, ke které dojde vaší vinou a zraníte nejen sebe, ale i jeho, šla totiž úhrada škod jen a pouze z vaší kapsy.

Lovci nehod číhají na dálnicích i sjezdovkách

Na alpských sjezdovkách to může být podobné jako při nehodě na dálnici. Tam lovci nehod také číhají na případnou kolizi, a pokud nastane, jsou po ruce a nabídnou vám okamžitě nejrůznější asistenční služby. Ovšem nechají si je velmi dobře zaplatit a vy si ve stresu z nehody třeba ani neuvědomíte, že tyto služby vám vaše pojišťovna následně nemusí plně refundovat.

Jednoduše proto, že mohou být předražené, nebo proto, že asistenční služba vaší pojišťovny vám také umí vše zajistit. Nejlepší je proto po nehodě kontaktovat svoji pojišťovnu, respektive její asistenční službu, a koordinátoři vám poradí, co přesně máte dělat, případně vám pošlou zasmluvněnou odtahovou službu a podobně.

Také ve velkých lyžařských střediscích vám podobní lovci nehod „přispěchají na pomoc“ při srážce s jiným lyžařem nebo při úrazu, který si třeba způsobíte sami. I tady je ovšem nejlepším řešením ihned kontaktovat asistenční službu pojišťovny, u které máte sjednané svoje cestovní pojištění.

A v zahraničí k tomu platí ještě jedno důležité pravidlo: Nepodepisujte žádný záznam o nehodě ani další papíry, pokud si nejste jistí, že všemu v zápisu dostatečně rozumíte.

Naletět se nevyplácí

Lovci nehod v alpských střediscích vás často nasměrují do soukromých zdravotnických zařízení, která vám pak naúčtují nemalé částky za nadbytečné zdravotní úkony, či dokonce hospitalizaci.

Za poskytnutou péči vyžadují po pacientovi okamžitou úhradu, jenže po návratu do Česka vám takové náklady vaše pojišťovna nemusí stoprocentně proplatit. Třeba proto, že úkony byly nad rámec nutného ošetření nebo jsou trojnásobně vyšší, než je v dané lokalitě běžné.

Asistenční služba vám pomůže

Pokud už jste bohužel v situaci, kdy došlo ke zranění vás, vašich blízkých nebo vaší vinou i někoho dalšího, je dobré vědět, že se máte kam obrátit. Asistenční služba vám podle místa vašeho pobytu vyhledá nejbližší zdravotnické zařízení a případně vám zajistí i tlumočníka.

Podle situace vám pomůže také informovat vaše příbuzné, zajistit jejich přepravu za vámi nebo váš případný převoz domů. V případě, že způsobíte nějakou škodu v zahraničí vy, zprostředkuje právní pomoc. Navíc asistenční služby v českém jazyce fungují 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Koordinátoři asistenční služby vás také dokážou propojit se zdravotníky nebo lékaři, kteří vám poradí, zda je nezbytně nutné navrhované úkony či případné operace provádět v zahraničí. Například jestli není lepší vás raději převézt domů, aby operace mohla proběhnout až po návratu do České republiky.

Koordinátoři vás celým procesem provedou od začátku do konce. A pokud je opravdu nutné vás operovat nebo hospitalizovat ještě v cizině, pomůžou vám také zajistit převoz do zdravotnického zařízení, kde je pomoc plně kryta ze zdravotního a cestovního pojištění.

Pokud byste potřebovali pomoci se sjednáním pojištění, ozvěte se přes stránku s kontaktními údaji. Přeji vám příjemný zbytek zimy, a pokud ještě vyrazíte na lyže, užijte si zimní radovánky nejen v Alpách bez nehod!Mária Hudáková
Autor: Mária Hudáková

Pomáhám lidem najít tu nejlepší možnou volbu při výběru finančních produktů takaby ušetřili peníze a získali co nejvíce.  

Před pár lety jsem se ocitla ve stejné situaci, jako jste možná i Vy. Potřebovala jsem půjčku.

Kvůli zpoždění splátky u mé banky jsem se dostala do registru dlužníků a v bance jsem neuspěla. Hledala jsem jinou možnost a nakonec jsem našla pomoc u nebankovní společnosti. Paní Eva, která to se mnou tenkrát řešila, mi nabídla i možnost spolupráce. Byla jsem překvapená, řešíme půjčku a paní mi nabízí spolupráci? Tenkrát jsem jí poděkovala za nabídku a řekla, že si to rozmyslím. Nebylo to pro mne aktuální a tak jsem to hodila za hlavu. 

Po pár měsících jsem ztratila svou práci a marně se snažila najít novou. Bála jsem se začít podnikat a vystavit se riziku. Když jsem po pěti měsících stále neměla šanci najít vhodnou práci, vzpomněla jsem si na nabídku paní Evy a rozhodla jsem se jí zavolat. Druhý den jsem už podepisovala smlouvu a zařizovala si živnostenský list.

Už nějakou dobu pracuji jako samostatná úvěrová specialistka a mohu pomáhat lidem, kteří se ocitli ve stejné finanční situaci jako já před lety. Mám obrovskou radost, že jsem tehdy nenašla zaměstnání, protože to bylo to nejlepší, co se mi mohlo v profesním životě stát.

Všechny naše nebankovní úvěry nezahrnují žádné skryté poplatky a nevyžadují žádný poplatek za sjednání. Můžete je rychle a pohodlně vyřídit přes internet, včetně pojištění schopnosti úvěr splácet.

Řeším  osobní i podnikatelské  financování pro klienty se stálým příjmem ze zaměstnání, malé  i začínající podnikatelé nebo živnostníky (OSVČ), důchodce, rentiéry apod.

  • Naši půjčku má velkou šanci získat i osoba která má negativní záznam v registrech dlužníků, žadatel s doplacenou exekuci, nebo po ukončení insolvence a výmazů z těchto registrů.
  • Žadatel v insolvenci nebude kladně posouzen.
  • Podnikatelské půjčky jsou posuzovány dle obratu, neposuzujeme zisk, podnikatelský záměr, ani účel půjčky.

Půjčky AZ jsou držitelem certifikát "Prověřená společnost". Naším cílem je poskytnout individuální přístup, který respektuje skutečné možnosti a schopnosti klienta, aby se vyhnul zbytečnému zadlužení. Podařilo se nám pomoci stovkám lidí vyřešit jejich finanční situaci a jsme připraveni pomoci i Vám.

Jsme ověřený poskytovat nebankovních půjček s licencí, který pracuje pro klienty zdarma.

Reference

Co je NEBANKOVNÍ půjčka?  Půjčka / úvěr, poskytnutý jinou finanční institucí než je banka.

Nebankovní úvěry jsou lákavé pro svou snadnou dostupnost a rychlost vyřízení. Flexibilita je vyšší než u bankovních půjček a částka, kterou lze sjednat může být i nižší. Nebankovní úvěrové společnosti jsou benevolentnější co se týče požadavků na žadatele o úvěr a jsou při posouzení bonity klienta mnohem mírnější než banky. K vyřízení nebankovní půjčky budete zpravidla také předkládat méně dokladů než v bance.

V dnešní době existuje mnoho klientů, kteří se nemohou vejít do přísných bankovních kritérií a proto se obracejí na nebankovní uvěry.

Naše individuální a mírnější přístupy umožňují žadatelům, kteří by jinak nedosáhli na bankovní úvěr, získat nebankovní půjčku. U nás mohou být pozitivně posouzeni i žadatelé po doplacení exekuce či po ukončení insolvence, včetně výmazů z těchto registrů.

Nejednou je tato půjčka jedinou možností, jak klient může získat potřebnou finanční hotovost.

Číslo osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru: ZSU/I-2018-02260 / IČ: 04845650. Zprostředkovatel pracuje jako vázaný zástupce pro společnost Profi Credit Czech, a.s. a je oprávněn ke spolupráci při uzavření smlouvy o úvěru a péči o klienta po uzavření smlouvy o úvěr.