K čemu je dobrý finanční arbitr?
28. 11. 2023

K čemu je dobrý finanční arbitr?

Finanční arbitr může být vaším nejlepším spojencem v případě problémů s půjčkou. Tento článek vám poskytne užitečné informace o tom, jak vám finanční arbitr může pomoci, pokud se ocitnete v nepříjemné finanční situaci.

Co je to finanční arbitr?

Finanční arbitr je nezávislá instituce, která pomáhá řešit spory mezi spotřebiteli a poskytovateli finančních služeb, jako jsou banky, pojišťovny nebo poskytovatelé půjček. Jeho služby jsou pro spotřebitele zcela zdarma.

Jak vám může finanční arbitr pomoci?

Pokud máte pocit, že jste byli poškozeni při uzavírání půjčky, můžete se obrátit na finančního arbitra. Ten vaši stížnost vyhodnotí a pokud zjistí, že jste byli skutečně poškozeni, může vám pomoci získat odškodnění. Finanční arbitr také pomáhá řešit spory týkající se pojišťovacích smluv, investic nebo platebních služeb.

Jak postupovat, pokud potřebujete pomoc finančního arbitra?

Pokud potřebujete pomoc finančního arbitra, nejprve se obraťte na poskytovatele finanční služby a pokuste se problém vyřešit přímo s ním. Pokud se vám to nepodaří, můžete podat stížnost finančnímu arbitrovi. Ten vaši stížnost posoudí a pokud zjistí, že jste byli poškozeni, může vám pomoci získat odškodnění.

Mária Hudáková
Autor: Mária Hudáková

Hledáte finanční řešení a toužíte po té nejlepší možnosti? 

Jsem Mária, a mojí životní vášní je hledat optimální finanční řešení, které vám poskytne maximum výhod za minimální náklady. Rozumím, že hledání cesty ven z finančních potíží může být náročné. Před pár lety jsem byla v podobné situaci jako možná právě vy nyní.

Stála jsem před potřebou půjčky, ale zpoždění splátek u banky mě dostalo do registru dlužníků, a v bance jsem narazila na slepou uličku. Naštěstí jsem našla pomoc u nebankovní společnosti, která mi rychle a efektivně vyšla vstříc. Ještě víc mě potěšila nabídka spolupráce od paní Evy, která mi tehdy pomáhala. Přestože jsem byla zpočátku skeptická, rozhodla jsem se využít této příležitosti, zejména poté, co jsem ztratila své zaměstnání a hledala novou příležitost.

Dnes pracuji jako samostatná úvěrová specialistka, která se s nadšením věnuje pomoci lidem v jejich těžkých finančních situacích. Můj životní příběh mě přivedl k této práci - když jsem před pár lety hledala zaměstnání, nenašla jsem ho. To mi ale umožnilo objevit svůj potenciál a radost z pomoci druhým. Věřím, že každý si zaslouží druhou šanci a ráda bych pomohla těm, kteří chtějí zlepšit svou finanční situaci. Usiluji o nalezení řešení, které umožní lidem získat potřebné prostředky a soustředit se na svůj život a budoucnost naplno.

Půjčky AZ: Poskytujeme nebankovní úvěry bez skrytých poplatků a zaměřujeme se na individuální přístup ke  každému klientovi. Jsme ověřeným a přímým poskytovatelem nebankovních úvěrů s licencí ČNB, který klientům nabízí své služby zcela zdarma.

Číslo osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru: ZSU/I-2018-02260 / IČ: 04845650. Zprostředkovatel pracuje jako vázaný zástupce pro společnost Profi Credit Czech, a.s. a je oprávněn ke spolupráci při uzavření smlouvy o úvěru a péči o klienta po uzavření smlouvy o úvěr.