Jak zjednodušit splácení úvěrů? Řešením je konsolidace
02. 04. 2024

Jak zjednodušit splácení úvěrů? Řešením je konsolidace

Jak zjednodušit splácení úvěrů? Řešením je konsolidace

Ve světě financí existují nástroje, které nám mohou pomoci zjednodušit správu našich půjček a úvěrů. Jako finanční poradce vám v tomto článku představím jednu z efektivních metod - konsolidaci úvěrů. Přečtěte si, co toto řešení obnáší, jaké má výhody a zda je vhodné i pro vaši situaci.

Co přesně je konsolidace úvěrů?

Konsolidace úvěrů je proces, při kterém dojde ke sloučení více úvěrů nebo půjček do jediného úvěru. Tím se zjednodušuje správa vašich finančních závazků, neboť místo více různých splátek a termínů budete mít pouze jednu splátku, často i s lepšími úrokovými sazbami a výhodnějšími podmínkami.

Rozdíl mezi konsolidací a refinancováním

Refinancování a konsolidace úvěrů se často zaměňují, ale jedná se o odlišné pojmy. Zatímco refinancování znamená nahrazení stávajícího úvěru novým, obvykle s lepšími podmínkami, konsolidace spočívá ve sloučení více úvěrů do jednoho. Oba postupy mají své výhody, ale konsolidace je zvláště užitečná pro zjednodušení správy více dluhů.

Výhody konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů může přinést řadu výhod. Jednou z hlavních je snížení měsíčních splátek díky lepším úrokovým sazbám. Dále může konsolidace zlepšit vaši kreditní historii, neboť se sníží pravděpodobnost zpoždění splátek. Jednodušší správa vašich finančních závazků pak může vést k lepšímu finančnímu plánování a vyšší finanční stabilitě.

Jak probíhá proces konsolidace?

Proces konsolidace úvěrů začíná zhodnocením vašich stávajících úvěrů a finanční situace. Následně je potřeba vyhledat nabídky na konsolidaci úvěrů a porovnat je. Po výběru nejvhodnější nabídky podáte žádost o konsolidaci. Po schválení nový věřitel splatí vaše stávající úvěry a vy začnete splácet pouze nový konsolidovaný úvěr.

Je konsolidace úvěrů vhodná pro vás?

Konsolidace úvěrů není pro každého. Je vhodná zejména pro ty, kteří mají problémy se správou více úvěrů nebo hledají způsob, jak snížit výši svých měsíčních splátek. Pokud si nejste jisti, zda je konsolidace úvěrů vhodná právě pro vás, ráda vám poskytnu osobní poradenství a pomohu najít nejlepší řešení vaší finanční situace.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu. Jako  finanční poradce jsem zde, abych vám pomohla najít cestu k lepší finanční budoucnosti.

```

 

Mária Hudáková
Autor: Mária Hudáková

Hledáte finanční řešení a toužíte po té nejlepší možnosti? 

Jsem Mária, a mojí životní vášní je hledat optimální finanční řešení, které vám poskytne maximum výhod za minimální náklady. Rozumím, že hledání cesty ven z finančních potíží může být náročné. Před pár lety jsem byla v podobné situaci jako možná právě vy nyní.

Stála jsem před potřebou půjčky, ale zpoždění splátek u banky mě dostalo do registru dlužníků, a v bance jsem narazila na slepou uličku. Naštěstí jsem našla pomoc u nebankovní společnosti, která mi rychle a efektivně vyšla vstříc. Ještě víc mě potěšila nabídka spolupráce od paní Evy, která mi tehdy pomáhala. Přestože jsem byla zpočátku skeptická, rozhodla jsem se využít této příležitosti, zejména poté, co jsem ztratila své zaměstnání a hledala novou příležitost.

Dnes pracuji jako samostatná úvěrová specialistka, která se s nadšením věnuje pomoci lidem v jejich těžkých finančních situacích. Můj životní příběh mě přivedl k této práci - když jsem před pár lety hledala zaměstnání, nenašla jsem ho. To mi ale umožnilo objevit svůj potenciál a radost z pomoci druhým. Věřím, že každý si zaslouží druhou šanci a ráda bych pomohla těm, kteří chtějí zlepšit svou finanční situaci. Usiluji o nalezení řešení, které umožní lidem získat potřebné prostředky a soustředit se na svůj život a budoucnost naplno.

Půjčky AZ: Poskytujeme nebankovní úvěry bez skrytých poplatků a zaměřujeme se na individuální přístup ke  každému klientovi. Jsme ověřeným a přímým poskytovatelem nebankovních úvěrů s licencí ČNB, který klientům nabízí své služby zcela zdarma.

Číslo osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru: ZSU/I-2018-02260 / IČ: 04845650. Zprostředkovatel pracuje jako vázaný zástupce pro společnost Profi Credit Czech, a.s. a je oprávněn ke spolupráci při uzavření smlouvy o úvěru a péči o klienta po uzavření smlouvy o úvěr.