Jak správně rozhodovat o úvěrech a půjčkách
08. 09. 2023

Jak správně rozhodovat o úvěrech a půjčkách

Rozhodování ohledně úvěrů a půjček je v dnešní době častým tématem diskuzí. Starší generace často radí: "Nepůjčuj si, kupuj jen to, na co máš!" Tato rada má svůj smysl, ale není úplně universální.

Před tím, než se rozhodnete pro úvěr, je důležité zvážit tři základní faktory:

  1. Na co si půjčujete: Rozhodněte se, zda si půjčujete na něco, co je nezbytně nutné nebo jde o spotřební zboží. Například půjčka na novou televizi nemusí být tak rozumná jako půjčka na bydlení.

  2. Typ půjčky: Vyberte si vhodný typ půjčky. Ne všechny úvěry jsou stejné. Hypotéka na bydlení má jiné podmínky než spotřebitelský úvěr nebo kreditní karta.

  3. Poměr příjmu a splátky: Ujistěte se, že budete moci pravidelně splácet úvěr. Rozpočet by neměl být "nadoraz," a splátky by neměly přesahovat 40 % vašich příjmů.

Na co si půjčovat?

Důležité je, aby si člověk půjčoval na věci, které jsou nezbytné pro život. Bydlení, jako je byt nebo dům, je jeden z dobrých důvodů pro půjčení peněz. Hypotéka s rozumným úrokem může být v tomto případě výhodná. Tím pádem máte na straně aktiv hodnotnou nemovitost, kterou můžete prodat, pokud byste se dostali do finančních potíží.

Naopak, půjčování na spotřební zboží, jako jsou nové televize nebo dovolené, může být finančně nevýhodné. Hodnota těchto věcí rychle klesá, zatímco dluh zůstává.

Typ půjčky

Rozdíl v úrokových sazbách mezi různými typy úvěrů je významný. Hypotéky mají obvykle nižší úroky než spotřebitelské úvěry, kreditní karty nebo kontokorentní úvěry. Je třeba si vybrat ten správný typ úvěru a porovnat úrokové sazby různých poskytovatelů.

Poměr příjmu a splátky

Důležité je zajistit, aby splátky úvěru nepřesáhly 40 % vašich celkových příjmů. Navíc je třeba mít rezervy pro případ neočekávaných výdajů nebo ztráty příjmu.

Závěrem platí, že zadlužení není samo o sobě špatné, pokud jde o "dobré" dluhy, které vám pomohou budovat bohatství, jako je například bydlení. Avšak zadlužení na spotřební zboží by mělo být pečlivě zváženo, protože může vést k finančním potížím.

Před uzavřením úvěru je dobré konzultovat svou finanční situaci s profesionálním poradcem.

Mária Hudáková
Autor: Mária Hudáková

Potřebujete finanční pomoc a hledáte nejlepší možnou volbu? Pak jste na správném místě.

Jmenuji se Maria a mé poslání je pomáhat lidem najít cestu ven z finančních potíží. Před pár lety jsem se ocitla v podobné situaci jako Vy.

Potřebovala jsem půjčku, ale díky zpoždění splátky u banky jsem se dostala do registru dlužníků a v bance jsem neuspěla. Nakonec jsem našla pomoc u nebankovní společnosti a byla jsem nadšená z toho, jak rychle a efektivně mi pomohli. A navíc, paní Eva, která mi tehdy pomáhala, mi nabídla i možnost spolupráce. Zpočátku jsem byla skeptická, ale když jsem ztratila svou práci a nemohla najít novou, vzpomněla jsem si na tuto nabídku a rozhodla jsem se ji využít.

Dnes pracuji jako samostatná úvěrová specialistka a pomáhám lidem najít cestu ven z finančních potíží. Mám obrovskou radost, že jsem před pár lety nebyla schopna najít zaměstnání, protože mi to umožnilo objevit své poslání v životě a pomáhat lidem. Takže pokud potřebujete pomoc s výběrem finančních produktů a chcete ušetřit peníze a získat co nejvíce, neváhejte mě kontaktovat. Společně najdeme řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a situaci.

Mým zaměřením je pomoci lidem, kteří mají negativní finanční záznam a potřebují půjčku, ale banky je odmítají. Věřím, že každý si zaslouží druhou šanci a ráda bych pomohla těm, kteří chtějí zlepšit svou finanční situaci. I když je to obtížné, snažím se najít řešení, aby tito lidé mohli získat potřebnou finanční injekci a začali se plně soustředit na svůj život a budoucnost.

Jako osobní a podnikatelský finanční poradce se zaměřuji na to, abych pomohla lidem najít nejlepší finanční řešení pro jejich potřeby. Bez ohledu na to, zda jste zaměstnanec, živnostník, důchodce nebo rentiér, nabízím rychlé a pohodlné nebankovní úvěry, které jsou plně transparentní a neobsahují žádné skryté poplatky.

A co podnikatelské půjčky? Neztrácejte čas s komplikovanými formuláři a složitými podmínkami. Naše podnikatelské půjčky jsou posuzovány pouze dle obratu, což znamená, že neposuzujeme zisk, podnikatelský záměr, ani účel půjčky. To znamená, že se můžete soustředit na svůj podnik a my se postaráme o financování.

Takže pokud hledáte spolehlivé a transparentní financování, které vám pomůže získat finanční stabilitu, neváhejte mě kontaktovat. Spolu najdeme nejlepší finanční řešení pro vás a vaše potřeby.

Půjčky AZ: Nabízíme nebankovní půjčky bez skrytých poplatků a poskytujeme individuální přístup. Jsme ověřená společnost s licencí a pomohli jsme již stovkám lidí vyřešit jejich finanční situaci. 

Jsme ověřený poskytovat nebankovních půjček s licencí, který pracuje pro klienty zdarma.

Reference

Co je NEBANKOVNÍ půjčka?  Půjčka nebo Úver poskytnutý jinou finanční institucí než bankou.

Jedná se o flexibilnější alternativu díky své snadné dostupnosti a rychlosti vyřízení. Nebankovní úvěry jsou flexibilnější než bankovní, s nižšími částkami a benevolentnějšími požadavky na žadatele o úvěr. Zpravidla je také potřeba méně dokladů než u bankovních půjček.

Pro mnoho lidí, kteří nesplňují přísná kritéria bank, jsou nebankovní úvěry jedinou možností získat potřebnou finanční hotovost. Naše společnost nabízí individuální a mírné přístupy, díky nimž mohou být žadatelé, kteří by jinak nedostali bankovní úvěr, úspěšní v získání nebankovní půjčky. Navíc, u nás mohou být pozitivně posouzeni i žadatelé, kteří doplatili exekuci nebo ukončili insolvenci, včetně výmazů z těchto registrů.

Číslo osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru: ZSU/I-2018-02260 / IČ: 04845650. Zprostředkovatel pracuje jako vázaný zástupce pro společnost Profi Credit Czech, a.s. a je oprávněn ke spolupráci při uzavření smlouvy o úvěru a péči o klienta po uzavření smlouvy o úvěr.